صادرات و واردات لتونی

کشور لتونی با سرعت هر چه تمام تر به يكي از معروف ترين كشورها براي تجارت مبدل مي شود. بانك جهاني، کشور لتونی را در رده بندي كشورهايي قرار داده است كه از بالاترين سرانه در آمد بر خوردار هستند و ذخاير طلا و ارز کشور لتونی (ميليارد دلار) 760 است نشان می دهد که امنیت سرمایه گذاری تضمین شده است بنابراین سرمایه گذاران بسیاری این کشور کوچک را هدف سرمایه گذاری خود قرارداده اند.

ميزان صادرات لتونی به جهان (ميليارد دلار) 7/12 و ميزان واردات لتونی از جهان (ميليارد دلار) 15/1 می باشد.صادرات لتونی به ایران در سال 1392 با رشد 5700 برابری نسبت به سال قبل بوده است.

مهمترین محصولات صادراتی کشور لتونی
فراورده‌های صادراتی لتونی شامل چوب و محصولات چوبی، ماشین‌آلات و تجهیزات، فلزات، منسوجات و تجهیزات هواپیمایی ، مواد غذایی آبزیان ، لبنیات ، ميله هاي آهني يا فولادي، دارو، اتومبيل، مبلمان، نفت غيرخام، مصنوعات نجاري، تخته چندلا است.

مهمترین محصولات وارداتی کشور لتونی
بیشترین واردات کشور لتونی شامل مواد شیمیایی، سوخت و وسایل نقلیه است.

مهمترین شرکای اقتصادی کشور لتونی
مهمترین شرکای اقتصادی کشور لتونی روسیه، آلمان، بریتانیا، سوئد، دانمارک ،لهستان، فنلاند، سوئد، لیتوانی، استونی و بلاروس می باشد.

صنعت کشور لتونی
درآمد کشور لتونی مثل دیگر کشورهای نسبتاً کوچک صنعتی، وابسته به صادرات تولیدات صنعتی است که در حال حاضر از رشد بالائی در توازن بین صادرات و واردات برخوردار است.

صنعت شاخه اصلی اقتصاد لتونی محسوب می‌شود و نقش زیادی در تولید مجموعه اقتصادی این کشور دارد.

در بین محصولات صنعتی لتونی، صنایع غذایی، صنایع سبک ماشین سازی و صنایع چوبی بیشترین حجم تولید صنعتی را به خود اختصاص می‌دهد.تولید ظروف، مصنوعات از دیگر فعالیتهای صنعتی لتونی است و صنایع چوبی گسترش زیادی داشته‌ است.

در پایتخت لتونی (ریگا) می توان کارخانه و کارگاههای تولیدی چای داروئی، شراب سازی، تولید کنسرو و کمپوت، تولید عطر و ادکلن، توتون، شیرینی، گوشت، لبنیات و تعدادی دیگر را نام برد.

بطور کلی مهمترين صنايع کشور لتونی اتوبوس، وانت، الياف سنتتيک، ماشين آلات کشاورزي، کود، ماشين لباسشويي، راديو، الکترونيک، فرآيند مواد غذايي، نساجي میباشد. درصد رشد توليدات صنعتي 4/5 است.

مهمترين محصولات کشاورزي کشور لتونی
مهمترين محصولات کشاورزي لتونی حبوبات، چغندرقند، سيب زميني، سبزيجات است.

مهمترين منابع طبيعي کشور لتونی
مهمترين منابع طبيعي لتونی زغال سنگ، سنگ آهک، دولوميت، کهربا، چوب است.

حمل و نقل و راه‌های ارتباطی کشور لتونی

جاده‌های کشور لتونی
همه نواحی و مراکز اداری کشور لتونی از جمله بسیاری از روستاها با شبکه شاهراه‌ها و جاده‌هایی که سراسر کشور را تحت پوشش قرار می‌دهد، مرتبط هستند. ترابری این کشور بر اساس بالاترین استانداردهای اتحادیه اروپا است.

خطوط هوایی کشور لتونی
لتونی از سامانه حمل و نقل هوایی پیشرفته‌ای برخوردار است سیستم هواپیمایی لتونی بهترین در حوزه بالتیک می باشد.

بنادر و کشتیرانی کشور لتونی
لتونی مرز مشترک با دریای بالتیک دارد. دارای بنادر تجاری و از نظر ظرفیت دومین بندر آزاد در دریای بالتیک است. در کشور لتونی منطقه صنعتی و منطقه آزاد و مناطق اقتصادی برای فعالیت‌های تجاری اختصاص یافته‌ است.

خدمات دپارتمان بازرگانی مجموعه () در لتونی

اعضا و مشاورین بخش بازرگانی () از کارشناسان و وکلای حرفه ای با سابقه در امور اجرایی و مدیریتی چندین ساله در کشور لتونی می باشند که انتظار می رود به مدد تجربه و تخصص و اطلاع از آخرین مقررات در حوزه تجارت و صادرات و واردات، بهترین خدمات را به متقاضیان ارائه نمایند بخشی از این خدمات شامل:

 ارائه مشاوره قبل از واردات و صادرات لتونی در زمینه اخذ مجوزها و تحصیل شرایط لازم و نیز تعیین ارزش و تعرفه صحیح کالا

  ارائه مشاوره و همکاری در برخورداری صاحبان کالا از مزایا و تسهیلات و معافیت هایی که قانوناً استحقاق بهره مندی از آنها را دارا می باشند.

   ارائه مشاوره و خدمات حقوقی در پرونده های گمرکی ،امور حمل و نقل بین المللی کالا ،امور بیمه و انبارداری و حق العمل کاری در گمرک، مسائل مربوط به مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی

 فراهم آوردن شرایط قانونی و حقوقی برای جذب شرکا ، مشتریان ، کارمندان و ارائه مشاوره در خرید محل شرکت، ساخت کارخانه و یا سرمایه گذاری های کلان و با هدف توسعه صادرات محصولات شما

 ثبت شرکت تجاری در لتونی

 تقويت و مديريت برند شرکتتان و برندسازی در لتونی

 افزايش سودآوري و افزايش رضايت كليه ذينفعان

 ارائه اطلاعات عمومی بازار لتونی و اتحادیه اروپا (قوانین واردات، صادرات وتجارت...)

 مشاوره جهت خریدهای داخلی و خارجی

 مشاوره جهت سرمایه گذاری های داخلی و خارجی

 طراحی استراتژی بازاریابی درازمدت و ارائه توصیه های لازم در ارتباط با کانالهای مناسب داخلی و خارجی

 ارائه پیشنهاد در رابطه با شرکاء داخلی و خارجی و انجام مذاکرات قرارداد های مربوطه

 مشاوره بازرگانی جهت خرید کالا و همچنین تنظیم اسناد تجاری کالا

 ارايه‌ی نظرات تخصصی و كمک های فنی لازم در زمينه‌ی استاندارد كالاهای صادراتی

 كمک در جهت ايجاد فضای سالم رقابتی در كسب و كار منصفانه و اعمال محدود كننده‌ی فعاليت‌های رقابتی طبق مقررات مربوط

 

 

19.jpg2.jpg12.jpg10.jpg24.jpg26.jpg17.jpg25.jpg29.jpg1.jpg11.jpg27.jpg30.jpg23.jpg22.jpg3.jpg15.jpg13.jpg14.jpg18.jpg19.jpg2.jpg12.jpg10.jpg24.jpg26.jpg17.jpg25.jpg29.jpg1.jpg11.jpg27.jpg30.jpg23.jpg22.jpg3.jpg15.jpg13.jpg14.jpg18.jpg

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دفتر مهاجرتی Baltic Area می باشد.

طراحی سايت , بهینه سازی،سئو و هاست : توسط گروه سايت سازی جوملا طراحی سایت حرفه ای