سئوالات اقتصادی لیتوانی

سئوال – سیستم ترابری لیتوانی چه امکاناتی دارد؟

جواب - ترابری لیتوانی بر اساس استاندارد اتحادیه اروپا است و دارای دو راهگذر حمل و نقل بین‌المللی، سه فرودگاه بین‌المللی، راه آهن متصل به اروپا، بالاترین ظرفیت بندر آزاد در دریای بالتیک است. در لیتوانی ۹ منطقه صنعتی و 2 منطقه آزاد برای فعالیت‌های تجاری اختصاص یافته‌ است.

سئوال- آیا امکان خرید کسب و کار های آماده سود رسان در لیتوانی وجود دارد؟
جواب -بله، با توجه به جمعیت کم کشور لیتوانی صاحبان برخی از کسب و کارها آمادگی واگذاری تجارت خود به افراد خارجی را دارند.

سئوال – به چه كالاهايي تجاري مي گويند؟‌
جواب -كالاهايي كه به تشخيص گمرك لیتوانی براي فروش وارد يا صادر ميگردد، اعم از اينكه به همان شكل يا پس از انجام عمليات توليدي، تفكيك و بسته بندي به فروش برسد تجاري تلقي خواهد شد.

سئوال – چگونه می توان محصولات و خدماتمان را در لیتوانی معرفی نمایم؟
جواب -در ابتدا با برگزاری سمینار‌ها و کنفرانس‌ها به معرفی محصولاتتان در لیتوانی بپردازید یا در نمایشگاههای لیتوانی و اروپا حضور داشته باشید .

سئوال – قیمت اتومبیل در لیتوانی چگونه است ؟
جواب- خرید اتومبیل در لیتوانی و اجاره اتومبیل در لیتوانی ارزان است ، در واقع مردم لیتوانی دغدغه خرید خودرو و ملک را ندارند.

سئوال-آیا می توان در لیتوانی شرکت ثبت نمود ؟
جواب- اگر خواهان تاسیس یک شرکت در لیتوانی به نام خودتان هستید، نیازی به جواز کار ندارید، برای این کار هم کل ارزش مالی سرمایه برای تاسیس یک شرکت نباید کمتر از 10000 لیتاس باشد. هم چنین برای اقامت لیتوانی باید ثابت کنید حضورتان در لیتوانی برای تضمین فعالیت های شرکت ضروری است.

سئوال – شرایط مالیاتی در لیتوانی چگونه است ؟
جواب – لیتوانی جز کشورهای اروپایی با شرایط مالیاتی مناسب است و بدلیل دارا بودن بنادر آزاد سیستم مالیاتی مناسبی دارد . مهمترین مالیات هایی که افراد در لیتوانی موظف به پرداخت آن هستنند به این شرح میباشند:
- مالیات بر درآمد
- مالیات بیمه اجباری خدمات درمانی
- مالیات بر بیمه تامین اجتماعی میباشد

البته مالیات برسود – مالیات سهم کارفرما- مالیات سود بانکی- مالیات بردارایی – مالیات بر ارزش افزوده VAT از دیگر نوع های مالیات بحساب می آیند .

در لیتوانی برخی کالاها است که معاف از مالیات هستند و مسافران قبل از خارج شدن از اتحادیه اروپا از مرکز TAX FREE داخل فرودگاه می توانند ماليات پرداختى و محاسبه شده در فاكتور را باز پس بگيرند. البته در زمان صدور فاكتور بايد با فروشنده هماهنگى شود .

سئوال – بیشترین صادرات لیتوانی به کدام کشورها میباشد؟
جواب -مهمترین شرکای اقتصادی لیتوانی طی سال‌های گذشته کشورهای روسیه، لتونی، آلمان، لهستان، استونی، بلاروس و هلند می باشند.

سئوال – بیشترین واردات لیتوانی از کدام کشورها میباشد ؟
جواب -بریتانیا- چک- فرانسه- هلند-چین - روسیه-بلژیک

سئوال – ساختار تشکیلاتی فعالان اقتصادی در لیتوانی به چه ترتیبی میباشد؟
جواب - 1-عمده فروشی و خرده فروشی  2-تولید  3- املاک و مستغلات  4 -حمل و نقل  5- آموزش  6-کشاورزی و جنگل داری  7-بهداشت و درمان  8-تامین آب و برق و گاز

سئوال – ارزش دلاری واردات از لیتوانی به ایران چقدر است؟
جواب -در سال 1391 حدود 62,095,074 دلار بوده که بخش عمده آن در زمینه گندم- شمش آهن وفولاد غيرممزوج - ماشين هاي بسته بندي و ماشين هاي لفاف کرد - ماشين آلات براي پرکردن , بستن , درپوش گذاشتن يا درزگيري كردن بطري ها , پيت ها و غيره - دستگاههاي گازدارکردن نوشابه ها - داروهاي متشكل از محصولات مختلط داراي پني سيلين يا مشتقات اين محصولات با ساختار اسيد پني سيلانيك ، استربتومايسينها يا مشتقات اين محصولات - خون انسان ، خون حيوان براي مصارف درمان يا پيشگيري يا تشخيص بيماري ، توكسين ها ، كشتهاي موجودات ذره بيني به استثناي مخمرها و محصولات مشابه غير مذكور درجاي ديگر - ورق ونوارنازك آلومينيوم - دستگاههاي کنترل از را ه دور راديوئي - سيمان - ساير کنتورهاي برق چند فاز بجز نوع الکترومکانيکي- خاک سيليسي ...

سئوال – مهمترین محصولات صادراتی لیتوانی چیست؟
جواب -صادرات لیتوانی را بیشتر تولیدات معدنی، تجهیزات مکانیکی، الکتریکی و شیمیایی، پارچه، مواد غذایی و صنایع چوبی و مبلمان تشکیل می‌دهد.

سئوال – مهمترین محصولات وارداتی لیتوانی چیست؟
جواب -واردات لیتوانی را بیشتر تجهیزات و ماشین آلات، تجهیزات حمل و نقل، پارچه و مواد فلزی تشکیل می دهد.

سئوال- مهم‌ترین تولیدات لیتوانی چیست؟
جواب -مهم‌ترین تولیدات کشاورزی لیتوانی عبارتنداز سیب زمینی، نیشکر، سبزیجات، غلات و فرآورده‌های دامی و مهم‌ترین تولیدات صنعتی عبارتند از منسوجات، مبلمان، ماشین آلات کشاورزی، لوازم خانگی، کشتی و شناورهای کوچک. تعداد نیروی کار در این کشور بیش از دو میلیون نفر است.

 

1.jpg29.jpg26.jpg13.jpg24.jpg17.jpg18.jpg10.jpg3.jpg30.jpg27.jpg19.jpg22.jpg12.jpg11.jpg14.jpg23.jpg25.jpg2.jpg15.jpg1.jpg29.jpg26.jpg13.jpg24.jpg17.jpg18.jpg10.jpg3.jpg30.jpg27.jpg19.jpg22.jpg12.jpg11.jpg14.jpg23.jpg25.jpg2.jpg15.jpg

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دفتر مهاجرتی Baltic Area می باشد.

طراحی سايت , بهینه سازی،سئو و هاست : توسط گروه سايت سازی جوملا طراحی سایت حرفه ای