سرمایه گذاری در لیتوانی

لیتوانی نه تنها به دلیل مالیات اندک بلکه به دلیل دارا بودن نیروی کار ماهر و آموزش دیده و در اختیار داشتن بازار داخلی بزرگتر نسبت به دو کشور دیگر حوزه بالتیک، سرمایه گذاران خارجی را به خود جذب میکند.در واقع میتوان گفت که لیتوانی پیشگام سرمایه گذاری خارجی مستقیم در میان کشورهای بالتیک است.

نبود بوروکراسی اداری در کنار شفافیت فعالیتهای اقتصادی از یک طرف و قرار گیری لیتوانی در چهار راه تجارت جهانی ( دسترسی به مرکز و غرب اروپا ، کشورهای اسکاندیناوی ، حوزه دریای بالتیک و کشورهای مستقل مشترک المنافع و روسیه) از طرف دیگر زمینه مناسبی را فراهم کرده تا صادرکنندگان و واردکنندگان زیادی به این کشور کوچک به عنوان پنجره ای برای ورود به اتحادیه اروپا نگاه کنند، همچنین سرمایه گذاران خارجی و حمایت های سیاسی و اقتصادی اتحادیه اروپا و آمریکا در گذار این کشور از اقتصاد سنتی به اقتصاد مدرن و آزاد نقش مهمی ایفاء کرده است.

سرمایه گذاری سودده در لیتوانی می تواند جزئی و کلان باشد:

سرمایه گذاری جزئی:
داشتن زندگی نرمال برای کسانی که سرمایه زیادی برای انجام امور تجاری در سطح وسیع ندارند و قصد اقامت در یکی از کشورهای اروپایی و همچنین علاقمند به تجارت هستند کسب و کارهای کوچک بهترین گزینه خواهد بود .

معمولا در این مدل کسب و کارها که کوچک هستند نیازی به پرسنلهای اجرایی زیاد و یا مکان بزرگی نیست معمولا اینگونه امور بصورت خانوادگی اداره می گردد ، البته با پشتکار ، تلاش و استفاده از توانایی های بالقوه به همراه صداقت و البته خلاقیت امکان رشد کار و گسترش آن همیشه قابل تصور خواهد بود .

شما با ورود به کشور لیتوانی وارد بازار اروپا می شوید در واقع دریچه ای به تجارت جهانی را برای خود گشوده اید پس با توجه به موقعیت جغرافیایی و شرایط عالی مالیاتی و حمایتهای دولت از سرمایه گذاران و سایر پتانسیلهای کشور لیتوانی، میتوانید در پیدا کردن بازارهای بزرگتر و به تبع آن فروش و رونق کسب و کارها خود بهره گیرید.

در کشور لیتوانی میتوانید در تمامی کسب و کارها وارد شوید اما در ابتدا لازم است دو مطلب را فراموش نکنید:

1: تسلط شما به امری است که قصد عملی کردن آنرا دارید
2: بازار هدف مشخص که پی آن هستید

در ابتدا ايجاد يك طرح كسب و كار رضايت بخش امري پردردسر ، اما ضروري است ، روند برنامه ريزي ،مديران يا كارآفرينان را وادار مي كند كه كاملا دريابند آنچه را كه مي خواهند بدست بياورند و اينكه چطور و كي آنرا انجام دهند. حتي اگر هيچ حمايت خارجي هم نياز نباشد ، طرح كسب و كار کوچک مي تواند براي دوري گزيدن از اشتباهات يا تشخيص فرصتهاي پنهاني نقش حياتي را بازي كند. براي عده بسيار زيادي از كارآفرينان و طراحان ، روند طرح ريزي (‌ فكر ، مذاكره ، تحقيق ، تجزيه و تحليل ) به اندازه طرح نهايي و يا حتي بيشتر از آن مفيد است. اين كار مي تواند سود بسیار زيادي براي طرح كسب و كار شما داشته باشد.
بدون اغراق، می توان مک دونالد را «یکی از موفق ترین کسب و کار های کوچک در دنیا» دانست. فروش همبرگر و سیب زمینی سرخ شده با قیمت ارزان نشانه نهایت آمیختگی کارایی و خلاقیت است در حال حاضر کسب و کار کوچک مک دنالد فروش سالانه 40 میلیارد دلاری دارد که به بزرگترین زنجیره رستورانها در دنیا تبدیل شده است. برای ایجاد کسب و کار کوچک در لیتوانی نیز می توانید یک کافی شاپ یا رستوران کوچکی را در کشور لیتوانی تهیه کنید و کیفیت ، صداقت ،خدمات و سرویسهای متفاوت، رستوران کوچک شما را متمایز و موفق میسازد لازم به ذکر است در کشورهای اروپایی ایجاد غذاخوریها و محیطهای شاد نیاز مردم به حساب می آید، همچنین می توانید با توجه به حرفه تان در کلیه امور خدماتی از جمله خدمات کامپیو تری ، پزشکی و پرستاری ، حسابداری ، تعمیرات و ... اقدام نمایید و به راحتی کسب و کار کوچکی را برای خود شروع نمایید.

سرمایه گذاری کلان:

پروژه های پيشنهادی به سرمايه گذار در لیتوانی بر اساس شرايط شخص سرمايه گذار، متفاوت خواهد بود و گزينه ارائه شده به يك سرمایه گذار، لزوماً گزينه و انتخابی مناسب برای سایر سرمايه گذاران نخواهد بود، لذا ما سعی خواهیم نمود فرصتهای سرمایه گذاری را متناسب با شرایط افراد و انگيزهٔ سرمايه گذاری در لیتوانی به آنها ارائه نمائیم. درمراحل مقدماتی و در طی جلسات ، برآوردی از امکانات و توانائیهای شخص سرمايه گذار (انگيزه، مبلغ سرمايه گذاری، سرعت گردش مالی و ... ) بر اساس پارامترهای مهم سرمایه گذاری انجام مي پذيرد.

به یاد داشته باشید که شما میتوانید با سرمایه گذاری در لیتوانی (با ثبت شرکت) هم صاحب اقامت در لیتوانی شده و هم اجازه کار در لیتوانی و اروپا را دریافت کنید. این بدین معنا است که شما با داشتن اقامت لیتوانی و اجازه کار میتوانید از امتیازأت اتحادیه اروپا و شهروندی آن بهرمند گردید.

در کشور لیتوانی می توان سرمایه گذاری های کلان در بخشهای سودده داشت از جمله :

- طرحهای توریستی همچون هتل سازی، ساخت مجتمع های ویلائی در مراکز توریستی، مجتمع های تفریحی و ساحلی و ...

- طرحهای مسکونی همچون مجتمع های آپارتمانی مسکونی و ...

- طرحهای صنعتی همچون مزارع پرورش ماهی و ابزیان، ساخت سوله در مناطق آزاد و ...

برخی از مزایای سرمایه گذاری مطمئن در لیتوانی

-کشور لیتوانی به عنوان عضوی از کشورهای شنگن و اتحادیه اروپا و امکان تبادلات آزاد اطلاعات و فناوری های روز دنیا می تواند به تولیدکنندگان ایرانی این امکان را بدهد تا از امکانات روز دنیا بدون محدودیت در ارتقا تولیدات خود چه از نظر کیفی و چه کمی بهره مند گردند و با استفاده از تجهیزات روز دنیا کالاها و محصولات خود را تولید نمایند.

- مالکیت صد در صدی شرکت توسط تاسیس کننده بدون نیاز به شریک خارجی (لیتوانیایی)

- دسترسی آسان به بازار 500 میلیون نفری اروپا

- امنیت بالای سرمایه گذاری

- دولت جمهوری لیتوانی و اتحادیه اروپا برای امر تولید اهمیت ویژه ای قائل هستند و در این راستا از تولید کنندگان در تمامی سطوح حمایت کرده و بسته های تشویقی چه به لحاظ مالیات بر عملکرد و چه کمک های مالی توسط بانک مرکزی اروپا و در برخی موارد کمکهای تشویقی را ارئه می نمایند.

- با تولید کالا در لیتوانی می توانید از مزایای تولیدات اروپایی بهره مند شوید و با اخذ تاییدیه های کیفی اتحادیه اروپا کالاهای خود را بعنوان کالا و یا برند اروپایی به بازارهای جهانی عرضه نمایید. در این صورت کالا با محصولات تولیدی شما به عنوان محصولی اروپایی شناخته شده است.

- تولید در مراحل پایانی نیز می تواند از تمامی مزایایی که در بالا ذکر شد به عنوان محصول تمام شده در اروپا بهره مند گردد لذا تولید کنندگانی که امکان تولید در مرحله نهایی و یا مونتاژ محصولات خود را داشته باشند از تمامی مزایای فوق بهره مند خواهند شد در این مورد هزینه های تولید تقلیل یافته و محصول با هزینه کم تولید می گردد در عین حال با استفاده از مزیت های تولیدات اروپایی و تفاوت برابری ریال با ارزهایی چون یورو، پوند و دلار سود بیشتری نسیب تولید کننده خواهد شد.

- در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا اموری که باعث اشتغال زایی می گردند حمایت های ویژه می شود و در صورت ارائه طرح مفید می توان از وام های کم بهره، کمکهای مالی اتحادیه اروپا و همچنین کمکهای دولت لیتوانی استفاده نمود.

- استفاده از خدمات گسترده بانکی و مراودات اقتصادی با اتحادیه اروپا، خطوط اعتبار ارزی و وام های دولتی

- دسترسی به آبهای آزاد از طریق بندر کلایپدا در دریای بالتیک

- نبود بروکراسی اداری و برقراری نظام دولت الکترونیک در سراسر لیتوانی

- کشور لیتوانی کمترین سیستم مالیاتی را در کشورهایی اروپایی دارد .مهمترین مالیات هایی که افراد در لیتوانی موظف به پرداخت آن هستنند به این شرح میباشند:
1- مالیات بر درآمد
2- مالیات بیمه اجباری خدمات درمانی
3- مالیات بر بیمه تامین اجتماعی

تجربه چندین ساله ما در ارائه مشاوره ، اجرا و اتمام پروژه های سرمایه گذاری در لیتوانی و حوزه بالتیک اروپا این امکان را می دهد تا با اطمینان خاطر از بازگشت سریع سرمایه و سود معقول، از قدم اول تا قدم آخر در کنار سرمایه گذار باشیم و حتی ما نیز در این سرمایه گذاریها مشارکت مالی نمائیم.

بنابراین یکی از نیازهای اساسی سرمایه گذاران در سراسر جهان ،دسترسی به شرکتهای معتبری است که بتوانند با کسب جزئيات دقيق از انگيزهٔ سرمايه گذاری، رعايت شرايط سرمایه گذاری در منطقهٔ مورد نظر و آگاهی از پيشرفته ترين علوم سرمايه گذاری و نحوهٔ اجرای آن بهترین فرصتهای اجرائی سرمایه گذاری را متناسب با شرایط سرمايه گذاران در اختیار آنان بگذارد. بدین منظور شرکت ( ) سعی خود را بر آن داشته تا با گردآوری مجموعه ای از کارشناسان متخصص در زمينهٔ سرمایه گذاری و ارزيابی شرايط، فرصتهای سرمايه گذاری در سراسر لیتوانی و اروپا را با کمترين هزينه و بهترين پاسخ  به سرمايه گذاران ارائه دهد.

 

 

11.jpg24.jpg25.jpg2.jpg17.jpg14.jpg13.jpg26.jpg3.jpg23.jpg1.jpg15.jpg29.jpg30.jpg19.jpg12.jpg22.jpg27.jpg18.jpg10.jpg11.jpg24.jpg25.jpg2.jpg17.jpg14.jpg13.jpg26.jpg3.jpg23.jpg1.jpg15.jpg29.jpg30.jpg19.jpg12.jpg22.jpg27.jpg18.jpg10.jpg

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دفتر مهاجرتی Baltic Area می باشد.

طراحی سايت , بهینه سازی،سئو و هاست : توسط گروه سايت سازی جوملا طراحی سایت حرفه ای