صادرات و واردات لیتوانی

اقتصاد لیتوانی ترکیبی از صنایع بومی و مدرن است که روز به روز بر دامنه‌اش افزوده می‌شود. بخش خصوصی اقتصاد لیتوانی نیز قوی و به سرعت در حال رشد است و نقش مهمی در بانکداری، حمل و نقل و ارتباطات دارد.

در سالهای اخیر اقتصاد لیتوانی رشد خیلی خوبی داشته و کشورهای اول جهان مانند امریکا - انگلیس - المان – روسیه و ... روابط تجاری و بازرگانی قوی را با این کشور داشته اند. روابط تجاری لیتوانی با ایران کمرنگ بوده و از سال 2010 میلادی تنها رابط اقتصادی بین لیتوانی و ایران اتاق بازرگانی لیتوانی – ایران ( واقع در کشور لیتوانی) می باشد.

حجم معاملات تجاری لیتوانی با ایران در سال 2012 میلادی 62,095,074 دلار بوده است.

جمهوری لیتوانی بعنوان یکی از کشورهای مهم حوزه دریای بالتیک در ماه می 2004 به عضویت اتحادیه اروپا و همچنین سازمان تجارت جهانی و حوزه شنگن درآمده است .

مهمترین شرکای اقتصادی کشور لیتوانی
مهمترین شرکای اقتصادی لیتوانی طی سال‌های گذشته کشورهای روسیه، لتونی، آلمان، لهستان، استونی، بلاروس و هلند می باشند.

بیشترین صادرات کشور لیتوانی
صادرات لیتوانی را بیشتر تولیدات معدنی، تجهیزات مکانیکی، الکتریکی و شیمیایی، پارچه، مواد غذایی و صنایع چوبی و مبلمان تشکیل می‌دهد.

بیشترین واردات کشور لیتوانی
واردات لیتوانی را بیشتر تجهیزات و ماشین آلات، تجهیزات حمل و نقل، پارچه و مواد فلزی تشکیل می دهد.

صنایع عمده کشور لیتوانی
بخش مهمی از اقتصاد لیتوانی، اقتصاد صادارت محور می باشد. در اقتصاد لیتوانی، بخش خدمات سریع ترین رشد را به خود اختصاص داده است.
بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات از راه دور یکی از بهترین بخشهای اقتصاد لیتوانی است که دربردارنده فناوری اطلاعات و خدمات مربوط به آن (مانند اینترنت) و خدمات ارتباطات از راه دور است. لیتوانی بالاترین سرعت اینترنت در جهان را دارد، تمامی مناطق این کشور تحت پوشش اینترنت پرسرعت هستند و در بسیاری از مراکز عمومی همچون فروشگاه های بزرگ، دانشگاه ها، مدارس و مرکز تفریحی و خدماتی اینترنت پرسرعت وایرلس رایگان برای استفاده عموم وجود دارد. همچنین شبکه‌های خصوصی رادیو و تلویزیونی در سال‌های اخیر به شدت در این کشور گسترش یافته اند.

این کشور همچنین به طور گسترده در میان کشورهای اروپای مرکزی و شرقی به عنوان پیشگامی در بخش فناورى زيستی شناخته میشود.

همچنین صنایع عمده لیتوانی در زمینه تولید ماشین آلات و تجهیزات، تولیدات مبلمان، تعمیر و نصب ماشین آلات و تجهیزات، تولید مواد اولیه، تولید تجهیزات الکترونیکی، تولید محصولات اولیه داروسازی و ترکیبات دارویی بود. علاوه بر این صنایع شیمایی، آرایشی، روغنی، موتورهای الکتریکی، تجهیزات فلزی، تصفیه نفت، ساخت کشتی های کوچک ، تجهیزات کشاورزی، ،فرآوری غذایی و سنگ های قیمتی و زینتی مثل کهربا از جمله صنایع دیگر لیتوانی می باشند.

مهم‌ترین تولیدات کشور لیتوانی
مهم‌ترین تولیدات کشاورزی لیتوانی عبارتنداز سیب زمینی، نیشکر، سبزیجات، غلات و فرآورده‌های دامی و مهم‌ترین تولیدات صنعتی عبارتند از منسوجات، مبلمان، ماشین آلات کشاورزی، لوازم خانگی، کشتی و شناورهای کوچک. تعداد نیروی کار در این کشور بیش از دو میلیون نفر است.

موقعیت اقتصادی کشور لیتوانی
لیتوانی همچنین به دلیل برخورداری از اسکله مجهز بندر کلایپدا (با ظرفیت اسمی ۴۰ الی ۴۵ میلیون تن در سال) و موقعیت جغرافیایی خاص این کشور در کنار دریای بالتیک، نقش ترانزیتی مهمی بین اروپای شرقی و غربی ایفاء می‌کند.
ترابری این کشور بر اساس استاندارد اتحادیه اروپا است و دارای دو راهگذر حمل و نقل بین‌المللی، سه فرودگاه بین‌المللی، راه آهن متصل به اروپا، بالاترین ظرفیت بندر آزاد در دریای بالتیک است. در لیتوانی ۹ منطقه صنعتی و دو منطقه آزاد و چندین مناطق اقتصادی برای فعالیت‌های تجاری اختصاص یافته‌ است.

توصیه شرکت ( )
در پروسه واردات و صادرات اروپا با مشکلاتی همچون مبادلات بین بانکی، گشایش اسنادی و اعتباری، داد و ستدهای مالی، انتقال فناوری، حمل و نقل کالا، بیمه های تجاری، انعقاد قراردادهای تجاری و صنعتی مواجه خواهید شد که با ثبت شرکت در لیتوانی و اروپا می توانید به این مشکلات پایان داده و از مزایای شرکت ثبت شده خود در اروپا بهره مند گردید.

حتما برای صادرات و واردات و انجام امور تجاری در لیتوانی و اروپا به سئوالاتی زیر برخواهید خورد:

- برای صادرات کالا در لیتوانی باید کالا را از کجا تهیه کنیم ؟

- برای صادرات در لیتوانی باید مجوز را از کجا دریافت کنیم ؟

- کدام بازار برای صادرات کالا مناسب تر است ؟

- آیا از صادرات کالا مالیات دریافت می شود ؟

- دولت لیتوانی چه مشوقهای به صادر کنندگان پرداخت می کند ؟

- مراحل صادرات کالا در لیتوانی بطور عملی کدام است باید از کجا شروع کنم ؟

- مدارک لازم برای صادرات کالا کدام است ؟

- کدام کالاها مشمول استاندارد اجباری برای صادرات هستند؟ 

- چگونه كالاهاي صادراتي خود در لیتوانی را تحويل شركتهاي حمل و نقل بدهم؟

- واردات در مقابل صادرات در لیتوانی براي ما چه سودي را دارد ؟

- واردات چه کالاهایی در لیتوانی بیشترین سود را دارد ؟

- آیا صادرات کالا دارای سوداوری مناسبی است ؟

- برند سازی در لیتوانی چگونه است؟

-چگونه می توانم یک شرکت در لیتوانی تاسیس نمایم ؟ 

- چگونه می توانم مشتری خارجی پیدا کنم ؟

- در زمینه صنعت در لیتوانی در چه رشته هایی سرمایه گذاری نمایم ؟

- با سرمایه ای اندکی که دارم در کجا سرمایه گذاری نمایم ؟

-چگونه می توان با سرمایه اندک در لیتوانی یک فعالیت خدماتی را آغاز نمایم؟

- و صدها مطلب کاربردی و عملی دیگر

 

3.jpg18.jpg10.jpg30.jpg14.jpg11.jpg15.jpg1.jpg13.jpg22.jpg24.jpg27.jpg19.jpg2.jpg12.jpg17.jpg23.jpg25.jpg26.jpg29.jpg3.jpg18.jpg10.jpg30.jpg14.jpg11.jpg15.jpg1.jpg13.jpg22.jpg24.jpg27.jpg19.jpg2.jpg12.jpg17.jpg23.jpg25.jpg26.jpg29.jpg

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دفتر مهاجرتی Baltic Area می باشد.

طراحی سايت , بهینه سازی،سئو و هاست : توسط گروه سايت سازی جوملا طراحی سایت حرفه ای